Зовнішня розвідка оприлюднила документи КДБ про вбивцю Степана Бандери

Служба зовнішньої розвідки України виклала у вільний доступ архіви радянських репресивних органів щодо українського національного руху та його лідерів — Степана Бандери й Симона Петлюри.

Зокрема, сім томів розсекречених документів, що стосуються вбивства провідника ОУН, можна завантажити на сайті Служби зовнішньої розвідки, передає WestNews.

Так, оприлюднено документи про Богдана Сташинського, який вбив лідерів Організації українських націоналістів Степана Бандеру. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Крім того, оприлюднені архівні матеріали про спробу органів держбезпеки СРСР завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

Матеріали свідчать про неодноразові спроби радянських агентів встановлювати контакти з Недайкашею, коли він жив у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття ним розвідувальної мережі уряду УНР у вигнанні і на території Радянської України.

Василь Недайкаша

Василь Недайкаша

Крім цього, також доступні й інші матеріали: українська еміграція 20-30-х років минулого століття в архівних документах розвідки, діяльність української політичної еміграції у міжвоєнний період 1920-1930-х років в документах органів державної безпеки СРСР, розсекречені документи щодо Симона Петлюри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стали відомі імена членів військового трибуналу, які винесли присуд про розстріл батька Степана Бандери. ДОКУМЕНТИ

 

Коментарі:

Comments are closed.